РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Берое 1:0

Александър Томаш постигна втора поредна победа начело на ЦСКА, след като днес армейците надиграха с 1:0 Берое. Двубоят се проведе на ст. „Христо Ботев“ в Благоевград, а близо 6000 червени фенове отново създадоха неповторима атмосфера. Пред капитана Густаво Бусато в защита действаше триото Делова-Кордоба-Пинто. В средата на терена като титуляр за първи път стартира Илиан Илиев, заедно с Марселино Кареасо, Джеймс Ето’о и Джонатан Линдсет. По двата фланга започнаха Локило и Фаетон, а на върха на атаката – Годуин Коялипу. Двубоят започна равностойно, но постепенно ЦСКА установи надмощие и започна да притиска старозагорския тим. Армейците можеха да поведат в резултата в средата на полувремето, но Ето’о и Коялипу не проявиха съобразителност пред вратата на Мота. Впоследствие нов удар на централния нападател на червените с глава профуча покрай страничния стълб. Все пак логичното се случи в добавеното време на първата част, когато Марселино бе фаулиран в наказателното поле, а реферът Димитър Димитров посочи бялата точка след намеса на системата ВАР. Зад топката застана Коялипу, който намери десния ъгъл на вратата – 1:0. Второто полувреме започна с няколко чисти положения пред вратата на Берое, при които ЦСКА можеше рано да предреши изхода на мача, но Коялипу, Линдсет и Фаетон не намериха целта. В 65-тата минута изстрел на Локило от фаул се отби в напречната греда. В самия край Линдсет отлично изведе Фаетон на стрелкова позиция, но изстрелът на крилото попадна в ръцете на вратаря Мота. Следващият мач на ЦСКА е гостуване на Черно море на „Тича“ на 28 септември от 20:00 ч. Стартов състав: 1. Густаво Бусато (к), 5. Лумбард Делова, 13. Браян Кордоба, 18. Мика Пинто (73’ 19. Иван Турицов), 73. Илиан Илиев (46’ 15. Тибо Вион), 26. Марселино Кареасо, 22. Джейсън Локило (73’ 45. Аарон Исека), 99. Джеймс Ето’о, 77. Годуин Коялипу (72’ 9. Зюмюр Бютучи), 11. Матиас Фаетон, 10. Джонатан Линдсет (90’ 7. Улаус Скаршем). Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 4. Християн Петров, 7. Улаус Скаршем, 30. Петко Панайотов, 9. Зюмюр Бютучи, 8. Станислав Шопов, 45. Аарон Исека. Старши треньор: Александър Томаш. Голмайстор: 1:0 Коялипу 45+4’-д.